Bij het plannen van een wegmarkeringproject is een van de meest gestelde vragen:
Hoeveel thermoplastische wegmarkeringsverf heb ik nodig?
Het antwoord hangt af van verschillende factoren, waaronder:
Nauwkeurige hoeveelheidsberekening is belangrijk omdat te weinig materiaal bestellen de bouw kan vertragen, terwijl te veel inkopen de projectkosten en opslagvereisten verhoogt.
Deze gids legt uit hoe u het verbruik, de dekking en de projectkosten van thermoplastische wegmarkeringsverf kunt schatten voordat u een bestelling plaatst.1. Typische dekking van thermoplastische wegmarkeringsverfThermoplastische wegmarkeringsverf wordt normaal gesproken geleverd als poedermateriaal en verwarmd voor applicatie.
![]()
4-5 kg/m²
met typische applicatietemperaturen van:
HuaQun levert thermoplastische wegmarkeringsverf doorgaans in
.Een andere huidige HuaQun productvermelding geeft een dekkingsgraad van ongeveerProjectspecificatie
, wat breed consistent is met een verbruikspercentage van ongeveer 4,5-5,6 kg/m².Deze cijfers moeten worden behandeld alsplanningsreferenties in plaats van universele waarden
.Het werkelijke verbruik kan variëren afhankelijk van de projectspecificatie en de applicatieomstandigheden.Projectspecificatie
De basisberekening is eenvoudig:
Vervolgens:
Voor voorlopige berekeningen, ga uit van een verbruikspercentage van:
bij gebruik van een HuaQun formulering met die gespecificeerde theoretische spreidingssnelheid.
3. Voorbeeld: 10 km wegmarkeringsproject
Stel dat u moet aanbrengen:
![]()
10.000 meter
1.000 m²
Voor inkoopplanning is het normaal gesproken verstandig om een extra marge op te nemen voor terreinomstandigheden, apparatuurresidu, variatie van het oppervlak en bouwverliezen.10.000 m
4.500 kg
Voor inkoopplanning is het normaal gesproken verstandig om een extra marge op te nemen voor terreinomstandigheden, apparatuurresidu, variatie van het oppervlak en bouwverliezen.150 mm
Indien verpakt in zakken van 25 kg:
=
180 zakken
Voor inkoopplanning is het normaal gesproken verstandig om een extra marge op te nemen voor terreinomstandigheden, apparatuurresidu, variatie van het oppervlak en bouwverliezen.4. Verbruik per lijnbreedte
Gebruikmakend van
als planningsvoorbeeld:LijnlengteBreedte
| Oppervlakte | Geschatte verf | 1.000 m | 100 mm |
|---|---|---|---|
| 150 m² | 4.500 kg | 1.000 m | 150 mm |
| 150 m² | 6.750 kg | 5.000 m | 100 mm |
| 750 m² | 4.500 kg | 5.000 m | 150 mm |
| 750 m² | 6.750 kg | 10.000 m | 100 mm |
| 1.500 m² | 4.500 kg | 10.000 m | 150 mm |
| 1.500 m² | 6.750 kg | Deze cijfers zijn | illustratieve projectschattingen |
, geen gegarandeerde verbruikscijfers.De definitieve hoeveelheid moet worden berekend met behulp van het technische gegevensblad van het specifieke product en de vereiste markeringdikte.5. Hoe beïnvloedt dikte het verfverbruik?
Dikte is een van de belangrijkste factoren die het verbruik van thermoplastische wegmarkeringsverf beïnvloeden.
![]()
Dikkere markering = hoger kg/m² verbruik
Een markering van 2,5 mm vereist meer materiaal dan een dunnere markering met dezelfde formulering.
Het is echter niet nauwkeurig om de dikte direct om te zetten in kilogrammen zonder de
dichtheid en formulering van het specifieke thermoplastische materiaal
te kennen.Om deze reden moeten professionele inkopers de fabrikant voorzien van:Projectspecificatie
Applicatiemethode
Verschillende factoren kunnen ervoor zorgen dat het werkelijke projectverbruik afwijkt van laboratorium- of theoretische berekeningen.
Een ruw asfalt oppervlak kan meer materiaal vereisen dan een glad oppervlak, omdat thermoplast de textuur en onregelmatigheden van het oppervlak opvult.
Het verhogen van de coatingdikte verhoogt direct het totale materiaalverbruik.
Thermoplastische markeringen kunnen worden aangebracht met:
Extrusie
Operator- en machinecontrole
Onjuiste machine-instellingen kunnen markeringen produceren die dikker of breder zijn dan vereist.
Sommige thermoplastische materialen blijven achter in smeltketels, slangen of applicatieapparatuur.
Omgevingstemperatuur, wegdek-temperatuur en windomstandigheden kunnen het applicatiegedrag beïnvloeden.
Reflecterende thermoplastische wegmarkeringen gebruiken vaak twee soorten glaskralen:
Gemengd met het thermoplastische materiaal tijdens de productie.
Drop-On Glaskralen
Aangebracht op het oppervlak direct na installatie van de thermoplastische markering.
HuaQun biedt momenteel thermoplastische formuleringen met verschillende niveaus van intermix glaskralen, waaronder opties van
0% tot ongeveer 30% afhankelijk van de productspecificatie
.Glaskraalvereisten moeten daarom afzonderlijk worden berekend volgens:Projectspecificatie
Vereiste retroreflectie
Een eenvoudige formule voor materiaalkosten is:
![]()
Bijvoorbeeld:
Ongeveer 25 kg zakken
en uw leveranciersofferte is:
US$X per ton
dan:
Materiaalkosten = 10 × US$X
De totale projectkosten moeten echter normaal gesproken meer omvatten dan alleen verf.
Overweeg:
Thermoplastische verf
Reflecterende glaskralen
Voor aannemers leidt de laagste prijs per ton niet noodzakelijkerwijs tot de laagste voltooide kosten per vierkante meter.
9. Hoeveel zakken van 25 kg heeft u nodig?
HuaQun's standaard thermoplastische verpakking omvat
op meerdere huidige productvermeldingen.U kunt berekenen:Aantal zakken = Totale benodigde verf ÷ 25 kg
Bijvoorbeeld:
Ongeveer 25 kg zakken
| 1 ton | 40 zakken |
|---|---|
| 5 ton | 200 zakken |
| 10 ton | 400 zakken |
| 20 ton | 800 zakken |
| 25 ton | 1.000 zakken |
| Dit is nuttig bij het berekenen van pallethoeveelheden, magazijnruimte en projectdistributie. | 10. Hoeveel verf moet u bestellen? |
Bestel niet precies de theoretische hoeveelheid.
10,0 ton
heeft u mogelijk een extra marge nodig om rekening te houden met:
Variatie van het oppervlak
Tolerantie van de lijnbreedte
proefapplicatie of testsectie
voordat er, indien mogelijk, definitieve bulkinkoop plaatsvindt.
Bij het plannen van een wegmarkeringproject is een van de meest gestelde vragen:
Hoeveel thermoplastische wegmarkeringsverf heb ik nodig?
Het antwoord hangt af van verschillende factoren, waaronder:
Nauwkeurige hoeveelheidsberekening is belangrijk omdat te weinig materiaal bestellen de bouw kan vertragen, terwijl te veel inkopen de projectkosten en opslagvereisten verhoogt.
Deze gids legt uit hoe u het verbruik, de dekking en de projectkosten van thermoplastische wegmarkeringsverf kunt schatten voordat u een bestelling plaatst.1. Typische dekking van thermoplastische wegmarkeringsverfThermoplastische wegmarkeringsverf wordt normaal gesproken geleverd als poedermateriaal en verwarmd voor applicatie.
![]()
4-5 kg/m²
met typische applicatietemperaturen van:
HuaQun levert thermoplastische wegmarkeringsverf doorgaans in
.Een andere huidige HuaQun productvermelding geeft een dekkingsgraad van ongeveerProjectspecificatie
, wat breed consistent is met een verbruikspercentage van ongeveer 4,5-5,6 kg/m².Deze cijfers moeten worden behandeld alsplanningsreferenties in plaats van universele waarden
.Het werkelijke verbruik kan variëren afhankelijk van de projectspecificatie en de applicatieomstandigheden.Projectspecificatie
De basisberekening is eenvoudig:
Vervolgens:
Voor voorlopige berekeningen, ga uit van een verbruikspercentage van:
bij gebruik van een HuaQun formulering met die gespecificeerde theoretische spreidingssnelheid.
3. Voorbeeld: 10 km wegmarkeringsproject
Stel dat u moet aanbrengen:
![]()
10.000 meter
1.000 m²
Voor inkoopplanning is het normaal gesproken verstandig om een extra marge op te nemen voor terreinomstandigheden, apparatuurresidu, variatie van het oppervlak en bouwverliezen.10.000 m
4.500 kg
Voor inkoopplanning is het normaal gesproken verstandig om een extra marge op te nemen voor terreinomstandigheden, apparatuurresidu, variatie van het oppervlak en bouwverliezen.150 mm
Indien verpakt in zakken van 25 kg:
=
180 zakken
Voor inkoopplanning is het normaal gesproken verstandig om een extra marge op te nemen voor terreinomstandigheden, apparatuurresidu, variatie van het oppervlak en bouwverliezen.4. Verbruik per lijnbreedte
Gebruikmakend van
als planningsvoorbeeld:LijnlengteBreedte
| Oppervlakte | Geschatte verf | 1.000 m | 100 mm |
|---|---|---|---|
| 150 m² | 4.500 kg | 1.000 m | 150 mm |
| 150 m² | 6.750 kg | 5.000 m | 100 mm |
| 750 m² | 4.500 kg | 5.000 m | 150 mm |
| 750 m² | 6.750 kg | 10.000 m | 100 mm |
| 1.500 m² | 4.500 kg | 10.000 m | 150 mm |
| 1.500 m² | 6.750 kg | Deze cijfers zijn | illustratieve projectschattingen |
, geen gegarandeerde verbruikscijfers.De definitieve hoeveelheid moet worden berekend met behulp van het technische gegevensblad van het specifieke product en de vereiste markeringdikte.5. Hoe beïnvloedt dikte het verfverbruik?
Dikte is een van de belangrijkste factoren die het verbruik van thermoplastische wegmarkeringsverf beïnvloeden.
![]()
Dikkere markering = hoger kg/m² verbruik
Een markering van 2,5 mm vereist meer materiaal dan een dunnere markering met dezelfde formulering.
Het is echter niet nauwkeurig om de dikte direct om te zetten in kilogrammen zonder de
dichtheid en formulering van het specifieke thermoplastische materiaal
te kennen.Om deze reden moeten professionele inkopers de fabrikant voorzien van:Projectspecificatie
Applicatiemethode
Verschillende factoren kunnen ervoor zorgen dat het werkelijke projectverbruik afwijkt van laboratorium- of theoretische berekeningen.
Een ruw asfalt oppervlak kan meer materiaal vereisen dan een glad oppervlak, omdat thermoplast de textuur en onregelmatigheden van het oppervlak opvult.
Het verhogen van de coatingdikte verhoogt direct het totale materiaalverbruik.
Thermoplastische markeringen kunnen worden aangebracht met:
Extrusie
Operator- en machinecontrole
Onjuiste machine-instellingen kunnen markeringen produceren die dikker of breder zijn dan vereist.
Sommige thermoplastische materialen blijven achter in smeltketels, slangen of applicatieapparatuur.
Omgevingstemperatuur, wegdek-temperatuur en windomstandigheden kunnen het applicatiegedrag beïnvloeden.
Reflecterende thermoplastische wegmarkeringen gebruiken vaak twee soorten glaskralen:
Gemengd met het thermoplastische materiaal tijdens de productie.
Drop-On Glaskralen
Aangebracht op het oppervlak direct na installatie van de thermoplastische markering.
HuaQun biedt momenteel thermoplastische formuleringen met verschillende niveaus van intermix glaskralen, waaronder opties van
0% tot ongeveer 30% afhankelijk van de productspecificatie
.Glaskraalvereisten moeten daarom afzonderlijk worden berekend volgens:Projectspecificatie
Vereiste retroreflectie
Een eenvoudige formule voor materiaalkosten is:
![]()
Bijvoorbeeld:
Ongeveer 25 kg zakken
en uw leveranciersofferte is:
US$X per ton
dan:
Materiaalkosten = 10 × US$X
De totale projectkosten moeten echter normaal gesproken meer omvatten dan alleen verf.
Overweeg:
Thermoplastische verf
Reflecterende glaskralen
Voor aannemers leidt de laagste prijs per ton niet noodzakelijkerwijs tot de laagste voltooide kosten per vierkante meter.
9. Hoeveel zakken van 25 kg heeft u nodig?
HuaQun's standaard thermoplastische verpakking omvat
op meerdere huidige productvermeldingen.U kunt berekenen:Aantal zakken = Totale benodigde verf ÷ 25 kg
Bijvoorbeeld:
Ongeveer 25 kg zakken
| 1 ton | 40 zakken |
|---|---|
| 5 ton | 200 zakken |
| 10 ton | 400 zakken |
| 20 ton | 800 zakken |
| 25 ton | 1.000 zakken |
| Dit is nuttig bij het berekenen van pallethoeveelheden, magazijnruimte en projectdistributie. | 10. Hoeveel verf moet u bestellen? |
Bestel niet precies de theoretische hoeveelheid.
10,0 ton
heeft u mogelijk een extra marge nodig om rekening te houden met:
Variatie van het oppervlak
Tolerantie van de lijnbreedte
proefapplicatie of testsectie
voordat er, indien mogelijk, definitieve bulkinkoop plaatsvindt.